GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 516010
*
nr 51 6010
SKÃ…L
Keramik/skinn, 50-tal, L50
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik läder skinn skål
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:56
-
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:28
-
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:20
-
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:57
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19
*
SKÃ…L
nr 51 6010
SKÃ…L
Keramik/skinn, 50-tal, L50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik läder skinn skål
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:56 -
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:28
-
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:20 -
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:57 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19